Age : 31
Локација : Skoplje,Makedonija
Registration date : 16.02.2008

Tripkovicevih devet trojki za pobedu !!! Empty
ПорукаНаслов: Tripkovicevih devet trojki za pobedu !!!   Tripkovicevih devet trojki za pobedu !!! Icon_minitimeWed Apr 23 2008, 11:39

Tripkovicevih devet trojki za pobedu !!! V94772p0

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu vršački Hemofarm sa 84:79 (28:21, 22:18, 17:15, 17:25) na derbi utakmici šestog kola Superlige Srbije.

Najzaslužniji za četvrtu pobedu crno-belih na isto toliko utakmica bio je Uroš Tripković, koji je postigao devet trojki i ukupno 29 poena. Tripković, koji je šest puta bio precizan van linije 6,25 metara u prvom poluvremenu, promašio je samo jedan od 10 šuteva za tri poena.

Novica Veličković dodao je 18 poena za Partizan, dok su u Hemofarmu, koji je u dosadašnjem toku sezone zabeležio tri pobede i tri poraza, najefikasniji bili Rol Maršal sa 22 i Milan Mačvan sa 13.

Partizan je skoro sve vreme kontrolisao utakmicu, a Hemofarm je do izjednačenja stigao samo jednom u prvom poluvremenu i još jednom u poslednjoj četvrtini. Vrščani su, ipak, u samom finišu uspeli da zaostatak smanje na samo poen razlike (79:80), ali je pobedu aktuelnom šampionu doneo Milton Palasio, koji je pogodio sva četiri slobodna bacanja.

"Hemofarm je jako ozbiljan tim i naš najozbiljniji rival u domaćoj ligi...Treba nam podrška publike, da nas nosi, kao što je bilo u Evroligi. Zaslužili smo pravi domaći teren", izjavio je posle utakmice Duško Vujošević.

Trener Partizana dodao je da nije bilo lako pobediti "tako jakog rivala" tri puta u sezoni.

"Inače ne volim kad se protiv jakih rivala brzo povede velikom razlikom, jer se uvek zna da će se vratiti u igru. Nismo kontrolisali igru svih 40 minuta, bilo je mnogo 'praznog hoda'", rekao je je Vujošević.

Večerašnji rivali putuju u četvrtak u Ljubljanu na završni turnir Jadranske lige. Branilac titule Partizan igra protiv Olimpije, a Hemofarm protiv Zadra.

Trener Hemofarma Vlada Vukoičić ocenio je da je njegov tim izgubio zbog slabije igre u odbrani.

"Partizan je zasluženo pobedio, jer je kontrolisao utakmicu tokom većeg dela. Šansu da razlika bude manja ili da možda pobedimo ispustili smo nekim naivnim odlukama u odbrani, gde smo primali lake poene", objasnio je Vukoičić.

"Prvi veliki problem predstavljao nam je sjajan šut Partizana za tri, a drugi odlična igra Tripkovića. U napadu smo odigrali kako treba, ali odbrana je bila slaba", rekao je Vukoičić.

REZULTATI 6. KOLA:
FMP - Borac 108:73
Partizan - Hemofarm 84:79

U sredu:
Lajons - Crvena zvezda (18.30h)
Vojvodina - Vizura (20h)

Tabela: FMP 4-1, Partizan 4-0, Hemofarm 3-3, Crvena zvezda 3-2, Vojvodina 3-2, Borac 1-5, Vizura 1-4, Lajons 1-3.

Registration date : 11.04.2008

ПорукаНаслов: :)   Tripkovicevih devet trojki za pobedu !!! Icon_minitimeThu Apr 24 2008, 00:31

mislim da smo svi na ovom sajtu zbog urketa..pa ne bih da ga hvalim.. Smile uglavnom, samo guraj, care.. Smile