Age : 31
Локација : Skoplje,Makedonija
Registration date : 16.02.2008

Partizan promasio Pobedu! Empty
ПорукаНаслов: Partizan promasio Pobedu!   Partizan promasio Pobedu! Icon_minitimeThu Nov 27 2008, 15:17

Partizan promasio Pobedu! 1227784274

Košarkaši Partizana propustili su veliku priliku da sruše ruskog i evropskog giganta CSKA u 5. kolu Evrolige.

Crno-beli u poslednjem napadu nisu iskoristili čak četiri šanse, nakon čega su pretrpeli minimalan poraz, rezultatom 62:63 (17:19, 13:15, 22:18, 10:11) pred više od 6.000 navijača u "Pioniru".

Najbolji u domaćem timu bili su Milenko Tepić sa 14 poena i Novica Veličković, koji je ubacio 10 poena uz sedam skokova.

Kod gostiju iz Rusije Erazem Lorbek i Zoran Planinić upisali su po 11 poena, a Nikos Zizis i Ramunas Šiškauskas po 10 pogodaka.

Partizan je ponovo, nošen podrškom sa tribina pokazao da na svom terenu može da parira najboljim timovima Evrope.

Trener šampiona Starog kontinenta Etore Mesina strahovao je upravo zbog paklene atmosfere i ispostavilo se da je bio u pravu. Upravo je fantastična publika omogućila igračima Partizana da drže priključak za najskupljim timom.

Crno-beli su u prvom delu meča pokazali preveliki respekt prema ruskom timu, što su Planinić i Lorbek vešto iskoristili i omogućili svom timu da brzo preuzme kontrolu na terenu (17:19). Ipak, izabranici trenera Duška Vujoševića uspevali su da drže priključak nad mnogo iskusnijom ekipom, a gosti su u 17. minutu došli do prve osetnije prednosti - 29:21.

Uprkos, čak 12 izgubljenih lopti, naspram tri, koliko je zabeležio CSKA u prvih 20 minuta, crno-beli su na odmor otišli sa zaostatkom od četiri poena (30:34). Njihova prednost bila je bolja igra pod košem, o čemu svedoči čak 24 skoka na starni domaćina, napram samo devet uhvaćenih lopti protivnika.

I u nastavku je Partizan dobro povukao, pa je zahvaljujući Tepićevoj trojci približio na samo pola koša (33:34). Ta razlika čuvana je do polvine trećeg perioda, kada su Moskovljani serijom 6:0 opet napravili osetniju prednost (44:37). Ipak, okuraženi gromkim aplauzima crno-beli su u finišu pojačali tempo i doveli rezultat u egal - 52:52, na isteku trećeg perioda.

To kao da je bio vetar u leđa domaćem timu, koji je ubrzo nakon toga i poveo (54:52), prvi put posle petog minuta. I uprkos očekivanjima da će to biti podsticaj, Vujoševićev tim je počeo da greši, a gosti su to vešto iskoristili i nanizali čak osam vezanih poena (60:54).

Tepić i drugovi nisu se slomili nakon toga, već su pokušavali da sustignu protivnika i uspeli su u tome minut pre kraja meča - 62:62.

Nakon toga, Rašić je 30 sekundi pre kraja meča napravio faul nad Lorbekom, ovaj je iskoristio jedno slobodno bacanje, a Partizan je nakon toga propustio gotovo idealnu šansu da mirnim napadom reši meč u svoju korist i pred domaćom publikom, posle velikog Reala, baci i CSKA na pleća.

U pomalo haotičnom napadu, prevladalo je, čini se, neiskustvo, pa su redom Tepić, Rašić, Rakočević i Tripković promašili šut za veliki trijumf.

Duško Vujošević je nakon meča izjavio da nema šta da zameri svojim pulenima. Rekao je da je zadovoljan igrom i borbom svojih igrača protiv velikog tima kakav je CSKA, uz konstataciju da je u košarci "tanka linija između sreće i tuge".

Partizanu ostaje uteha da je dobrano namučio ekipu u kojoj samo Matijaš Smodiš košta više nego ceo tim crno-belih, te i da je rival ponovo uspeo da petu utakmicu u Evroligi reši u svoju korist, primivši u proseku ispod 60 poena na meču.

Partizan sada u Evroligi ima skor 2-3, dok je CSKA ostao lider grupe D sa svih pet pobeda.