Uroš Tripković Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uroš Tripković Fan Club

Dobro došli na sajt fan club-a Uroš Tripković
 
PortalHomeGalleryТражиLatest imagesРегиструј сеПриступи

 

 Da sam dobio loptu, rastužio bih Real

Go down 
АуторПорука
MalerPFC
Urednik Sajta
MalerPFC


Број порука : 330
Локација : Gdje su djevojke koje nikad nikome nisu rekle NE
Registration date : 15.02.2008

Da sam dobio loptu, rastužio bih Real Empty
ПорукаНаслов: Da sam dobio loptu, rastužio bih Real   Da sam dobio loptu, rastužio bih Real Icon_minitimeSat Dec 13 2008, 11:22

Da sam dobio loptu, rastužio bih Real
Autor: D. Plavšić | Foto:M. R., A. D. | 13.12.2008. - 05:00
„Uprkos porazu, idemo dalje“:
Uroš Tripković Košarkaši Partizana ove sezone dinamičnim dvokorakom krstare Evropom. Iako njihove utakmice nikada nisu dosadne, može se reći skraćuju život sopstvenim navijačima stresnim završnicama. Poraz od Reala u Madridu (68:67) treći je ove sezone u Evroligi sa jednim poenom razlike, a četvrti u neizvesnom finišu. U dvorani „Vistalegre“ Milenku Tepiću je ispala prva meč lopta za plasman u Top 16 fazu Evrolige.

Da sam dobio loptu, rastužio bih Real Kos-vr

U ćošku je usamljen čekao raspucani Uroš Tripković, spreman da presudi „kraljevskom klubu“, ali ga je Raul Lopez uskratio za priliku da postane junak.
- Osećam da bih dao koš za pobedu da sam dobio loptu, ali nadam se da i posle ovog poraza možemo da prođemo u Top 16 – rekao je Tripković.
Mladi šuter postigao je 22 poena i odigrao jednu od najboljih utakmica u Evroligi.
- Respektovali smo Real više nego što je zaslužio, zato smo i gubili 12 razlike na poluvremenu. U nastavku smo pronašli odgovor na njihovu tvrdu igru i bili smo na putu da ostvarimo najvažniju pobedu sezone u Evroligi. Na kraju nam je sreća okrenula leđa.
Crno-beli su u Evropi postali sinonim za fanatičnu timsku igru, pre svega u odbrani. Ipak, napad na gostujućim utakmicama često je veliki problem, a poslednji minut meča polako se pretvara u zonu sumraka. Partizanova mlada ekipa u važnim trenucima nikako ne uspeva da postigne odlučujući koš. Milenko Tepić je još jednom bio najhrabriji, ali ne i dovoljno precizan. Protiv CSKA je u pitanju bio šut, a ovoga puta dodavanje do Tripkovića. Trener Vujošević izrazio je nadu da će sreća jednom morati da postane saveznik hrabre ekipe, a nameće se pitanje da li u taboru šampiona Srbije i NLB lige postoji košarkaš koji bi mogao da preuzme odgovornost i reši utakmicu u korist Partizana.
Posle očekivanog, ali bolnog poraza u Madridu, crno-beli u sredu gostuju ekipi Armanija u Milanu. Nije nerealno da se Božić i družina plasiraju u Top 16 fazu Evrolige samo sa jednom pobedom do kraja, i to protiv Panioniosa kod kuće. Izuzetno je važno da eventualni poraz u Milanu ne bude izražen razlikom većom od pet poena koliko su Beograđani slavili u „Pioniru“. Nerealno je očekivati da Partizan pobedi u poslednjem kolu na gostovanju CSKA u Moskvi, ali pobeda protiv Panioniosa od preko pet poena razlike i bar tesan poraz u Milanu su opcije koje su prilično realne, a učinile bi da Partizan ima bolji međusobni učinak od svih potencijalnih rivala. Efes Pilsen ima najteži, a Panionios najlakši raspored do kraja D grupe. Možda će se crno-belima najzad i posrećiti ove sezone.

Tepić je na kraju prinuđen da odlučuje
Proslavljeni košarkaški reprezentativac Dražen Dalipagić smatra da košarkašima Partizana u neizvesnim završnicama nedostaje samo malo sreće.
- Pobeđivali su oni ove sezone i u nezvesnim završnicama. Jednostavno, ponekad nemate sreće. Ekipa je mlada i nerealno je očekivati da u kontintuitetu pobeđuje u neizvesnim završnicama. Naravno, kad je u finišu tesno, uvek je domaćin u prednosti. Tada i sudije znaju da prećute poneki faul. Ipak, mislim da srpski šampion ove sezone ima dobro suđenje. Arbitri malo pomognu u Beogradu, pa malo oduzmu na gostovanju – analizira Dalipagić.
Nekada sjajni šuter smatra da crno-belima ne nedostaje čovek koji će preuzeti odgovornost u završnici.
- Mnogo je faktora koji odlučuju u takvim situacijama. Treba uzeti u obzir da Partizan ne bi ni došao u situaciju da pobedi da Uroš Tripković nije sjajno šutirao trojke. Činjenica je da crno-belima nedostaje bolja igra Tripkovića u kontinuitetu. Tada bi ekipi bilo mnogo lakše, jer je on izrazito talentovan.
Lopta je u finišu ponovo bila u rukama Milenka Tepića.
- To je normalno, pošto Tepić igra na poziciji plejmejkera. On primi loptu, a pritisak u odbrani je na ostalim igračima prilično veliki, pa na kraju mora da rešava. Partizan je propustio veliku šansu da pobedi Real u Madridu, ali zadovoljan sam kako crno-beli igraju ove sezone. Duško Vujošević je još jednom pokazao da se kvalitetnim radom može stvoriti dobar tim.
D. P.


http://www.blic.rs/sport.php?id=69827
Назад на врх Go down
https://uros-tripkovic.forumsc.net
 
Da sam dobio loptu, rastužio bih Real
Назад на врх 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Partizan dobio Uniju Roma
» Partizan dobio Cibonu, Tripkovic 26 poena!

Permissions in this forum:Не можете одговорити на теме у овом форуму
Uroš Tripković Fan Club :: -Uros Tripkovic- :: Intervjui Urosa Tripkovica-
Скочи на: