Age : 33
Локација : Sa Malerom i Grobarcetom kod Urosa, cisto na baklave
Registration date : 16.02.2008

Montepaschi Siena V.S Partizan Empty
ПорукаНаслов: Montepaschi Siena V.S Partizan   Montepaschi Siena V.S Partizan Icon_minitimeSat Feb 16 2008, 23:08

TOP 16: Poraz Partizana na startu

Košarkaši Partizana prevazišli su sebe u četvrtak uveče, nažalost u negativnom kontekstu.

Sa izgubljenih XX lopti za 40 minuta, uspeli su samo da dodju do podnošljivog poraza u 1. kolu Grupe D "Top 16" faze Evrolige.

U Sijeni: Montepaski - Partizan 71:54 (33:27).

Tim Duška Vujoševića izborio je plasman u "Top 16" drugu sezonu zaredom, kao jedan od dva tima sa najviše izgubljenih lopti (15 po meču). U 16. minutu susreta sa Italijanima, u koloni "TO", već je pisalo 12.

Do kraja meča, crno-beli su nastavili u istom stilu za ubedljiv poraz pred gostovanje Panatinaikosu u narednom kolu, 20. februara.

Posle početnog vodjstva 5:3, crno-beli su ušli u period jako loše igre, u kojem je do 16. minuta na semaforu pisalo 9:21.

Sunovrat tima zaustavio je trojkom Uroš Tripković, a nadovezao se zakucavanjem Novica Veličković (14:21).

U poslednja tri minuta prvog dela igre, ekipa Duška Vujoševića je dobrom odbranom, sa nekoliko kontranapada, uspela da smanji rezultat na 27:33, a Novica Veličković je 15 sekundi pre isteka 20. minuta imao otvoren šut za "minus 3".

Nastavak je doneo novu seriju Montepaskija, posle koje nije bilo povratka za srpskog šampiona (10:2, 44:31).

Od tog momenta, zaostatak crno-belih merio se isključivo dvocifrenim brojevima, a najveću prednost tim iz Toskane imao je u 30. minutu, kada je bilo 66:48.

Očigledno je bilo da Partizanov rival ne želi samo pobedu, već ubedljivu pobedu, kako bi se na vreme osigurao u slučaju da epilog takmičenja u grupi bude "krug" ekipa sa istim skorom.

Konstatno udvajani Nikola Peković bio je najbolji strelac tima sa 13 poena i osam skokova, Tripković je ubacio devet. Domaćina su predvodili Kšištof Lavrinovič sa 18 poena, od čega su četiri trojke i Romen Sato sa 15 poena.

Trijumfalan pohod na Kup Radivoja Koraća prošlog vikenda u Nišu, u kojem je Partizan odigrao tri meča u tri dana, istrošio je ekipu i fizički i emotivno, što je svakako jedan od razloga jako loše igre u Sijeni.