Age : 33
Локација : Sa Malerom i Grobarcetom kod Urosa, cisto na baklave
Registration date : 16.02.2008

KOSARKA - Evroliga: Top 16 Empty
ПорукаНаслов: KOSARKA - Evroliga: Top 16   KOSARKA - Evroliga: Top 16 Icon_minitimeFri Feb 29 2008, 21:28

Prva pobeda Partizana u Top 16! Uzimajući u obzir šta se sve desilo u zemlji u poslednjih desetak dana, crno-beli i nisu imali drugi izbor nego da pobede, jer poraz nije dolazio ni pod razno.

Partizan je sjajno počeo utakmicu poveo sa 8 razlike (15:7), a zatim po navici dolazi do naglog opuštanja i loše realizacije u napadu, pa Efes serijom poena i trojkom u poslenjoj sekundi četvrtinu završava prvim vođstvom 20:19. Dodajmo tome i neverovatnu statistiku da Efesu nije sviran ni jedan faul u prvih sedam minuta!! Drugu četvrtinu Partizan počinje serijom i veoma brzo dolazi do 7 poena prednosti (30:23). Do kraja četvrtine vodila se velika borba koju je Partizan na kraju dobio, i poluvreme se završilo najvećim vođstvom crno-belih +11 (39:28).

I treća četvrtina se igrala koš za koš da bi se završila sa 52:43. Poslednja četvrtina počela je na najbolji moguć način, serijom Partizana od 8:0, a to je do tog trenutka bila i najveća prednost na utakmici +15 (62:47). Zatim, igrom koš za koš Partizan ne dozvoljava Efesu da smanji rezultat, a u poslednjem minutu mirnom igrom privodi utakmicu kraju. Najefikasniji u Partizanu bio je Peković sa 20 poena.

Još jedno fenomenalno navijanje bez i jednog incidenta! Pre utakmice održan je minut
ćutanja zbog nastradalog navijača Partizana i člana našeg foruma Zorana Vujovića.