Age : 31
Локација : Skoplje,Makedonija
Registration date : 16.02.2008

Cudo u "Pioniru" - Partizan nokautirao PAO Empty
ПорукаНаслов: Cudo u "Pioniru" - Partizan nokautirao PAO   Cudo u "Pioniru" - Partizan nokautirao PAO Icon_minitimeThu Mar 20 2008, 00:14

Cudo u "Pioniru" - Partizan nokautirao PAO V90783p0
Sreda, 19. mart 2008. 22:12

Bilo je što biti ne može. Velikom Panatinaikosu kruna je pala u "Pioniru". Partizan je senzacionalno savladao šampiona Evrope 82:73 (26:17, 16:20, 18:18, 22:18 ) i tako slavnom grčkom timu zapečatio sudbinu, a sebi obezbedio plasman u četvrtfinale Evrolige.

Milton Palasio predvodio je crno-bele do senzacionalne pobede sa 24 poena. Izvanrednu partiju pružio je i Dušan Kecman koji je nanizao 14 poena, 12 skokova i pet asistencija, a dvocifren su bili i Novica Veličković sa 11, odnosno Milenko Tepić koji je postigao 10.

U ekipi Željka Obradovića Šarunas Jasikevičijus je zabeležio 20, a Majk Batist 12.

Rezultatska klackalica sa početka utakmice potrajala je do sredine deonice, kada je igrom na gornjoj granici svojih mogućnosti, pre svega u napadu, Partizan poslao u nokdaun velikog rivala i trojkom, maltene uz zvuk sirene, Milenka Tepića stigao na velikih plus devet - 26:17.

Prethodno je Dušan Kecman ubacio oba penala, poentirao je Milt Palasio, za tri pogodio Petar Božić i loptu u koš položio Nikola Peković.

U prvoj četvrtini Partizan je sjajno šutirao iz igre i, pre svega, u tom elementu trebalo bi potražiti razloge prednosti. Crno-beli su u prvih deset minuta pogodili 10 od 14 šuteva (za dva 6/8, za tri 4/6).

Na startu drugog perioda Grci su trojkom Dijamantidisa i poenima iz kontre Spanulisa prepolovili zaostatak, a onda je trojku iz ćoška ubacio Tepić, potom još jednom poentirao, čime je u 14. minutu vratio Partizanu plus devet - 33:24.

Do kraja poluvremena, nošen fenomenalnom podrškom i navijanjem krcatog "Pionira", Partizan je uspeo da zadrži kontrolu igre i rezultata i na odmor je otišao sa solidnom zalihom od pet poena, a sa istom prednošću ušao je i u poslednju deonicu susreta (60:55).

Šarunas Jasikevičijus, kao i u trećoj deonici kada je svoj tim vodio do izjednačenja (53:53), ponovo je pokrenuo "zelene" iz Atine. Dvojka, pa trojka litvanskog asa, a zatim koševi Hadživretasa i Batista u 35. minutu doneli su Panatinaikosu prvo vodjstvo nakon skolo pola sata igre - 66:64.

Partizan je izjednačio, a zatim pokazalo se stekao odlučujuću prednost. Tepić i Palasio su pogodili po dva penala, na drugoj strani terena Jasikevičijus je prodao loptu, a Dijamantidis promašio trojku, da bi konačno Veličković pogotkom van linije 6,25 doneo crno-belima plus šest 73:67.

Šaras je još jednom privukao PAO na minus dva (73:71, 75:73), pre nego što su Palasio polaganjem o tablu i Nikola Peković sa linije penala obezbedili najveću pobedu Partizana u poslednjih deset godina.