Age : 31
Локација : Skoplje,Makedonija
Registration date : 16.02.2008

Partizan izgubio u Spaniji Empty
ПорукаНаслов: Partizan izgubio u Spaniji   Partizan izgubio u Spaniji Icon_minitimeWed Apr 02 2008, 21:04

Košarkaši Partizana solidno su se držali u prvom meču četvrtfinala Evrolige, ali ipak nisu odigrali dovoljno dobro da izbegnu poraz - 74:66 za Taukeramiku, po četvrtinama 18:16, 13:17, 25:17, 18:16.

Španski predstavnik će u četvrtak od 20 časova u hali Pionir igrati za četvrti uzastopni plasman na Fajnal for, a crno-beli uz pomoć podrške sa punih tribina pokušati da izbore treći, odlučujući meč u Fernando Buesa areni.

Zoran Planinić predvodio je Taukeramiku sa 18 poena, dok je Igor Rakočević ubacio 15.

Srpski internacionalac u 38. minutu je svojom jedinom trojkom na utakmici povećao prednost domaćih na 70:62, a u poslednjem minutu poentirao posle promašaja Palasija i Kecmana za 72:64.

Kod Partizana niko nije posebno odskočio, ali ni podbacio. Dušan Kecman postigao je 13, Nikola Peković 12, Milton Palasio 11, a Novica Veličković deset koševa.

Iako je Taukeramika poslednjih godina daleko veće ime u Evropi od Partizana, pokazalo se da dve ekipe ne razdvaja puno toga i da nije bilo razloga za bilo kakav strah.

U korist domaćina presudili su bolja kontrola lopte (12:7 u greškama za crno-bele) i daleko sigurnije izvođenje slobodnih bacanja u drugom poluvremenu, a bitnu ulogu odigralo je iskustvo veterana kakvi su Rakočević, Planinić, Priđoni, Singlton...

Mnogi igrači Partizana počeli su meč pod očiglednom tremom, ali ni Taukeramika nije blistala. Na obe strane je bilo dosta promašaja iz svih pozicija, a domaćin nije uspeo da sačuva vođstva od 4:0 i 11:6. Najsigurnije u gostujućem timu delovao je - Slavko Vraneš.

Uroš Tripković već krajem prve četvrtine je sakupio tri prekršaja, a na drugoj strani pridružio Tijago Spliter, koji je zajedno sa mladim Teletovićem imao dosta problema da sačuva Pekovića. Trener srpskog prvaka Duško Vujošević zbog protesta je kažnjen tehničkom greškom.

Blaga prednost uglavnom je bila na strani španskog tima, mada su i crno-beli par puta osetili kako je biti ispred.

Posle kontre Palasija u 13. minutu bilo je 22:20, a pošto su Singlton i Veličković u finišu druge deonice razmenili pogotke za tri poena, Tepić je 11 sekundi pre odlaska na odmor doneo Partizanu 33:31.

Beograđani su izgubili meč u trećoj četvrtini, kada su popustili u odbrani i istovremeno se ispromašivali sa linije penala.

Iskusni Kecman je fauliran na šutu za trojku, a dao je samo jedno slobodno bacanje, Veličković je postigao koš i promašio bonus penal, Peković nije ubacio nijedno od dva bacanja...

Naravno, bilo je tu i izgubljenih lopti, prekršaja u napadu, što je Taukeramika znala da iskoristi. Planinić je sa dve trojke povećao na 48:40 (27. minut), ali Palasio i Tripković se nisu dali - 48:45.

Drugom trojkom Tripkovića Partizan je u 30. minutu prišao na 54:50, što bi bio vrlo dobar rezultat pred poslednju četvrtinu, međutim, Spliter je fauliran posle ofanzivnog skoka i povećao je na "plus šest".

U 33. minutu trojke su razmenili Priđoni i Kecman za 63:57. Pekovića je čuvao znatno niži Singlton i u narednom napadu ga očigledno faulirao prilikom šuta, ali sudije su ostale neme.

Umesto da bude tri ili četiri poena razlike, Rakočević je sa četiri poena zaredom prvi put odvojio svoj tim na dvocifreno odstojanje - 67:57.

Partizan je opet postao čvrst u odbrani i nije odustao od borbe. Peković je zaustavio Splitera, a u napadu iskoristio visinsku prednost i omogućio još malo neizvesnosti (67:62), koja je posle trojke Rakočevića i definitivno nestala.

"Mirisalo" je sve vreme na častan poraz Vujoševićevih izabranika, upravo tako se i završilo.

TAUKERAMIKA: Priđoni 7 (šut za trojku 1-6), Garsija, Rakočević 15 (za dva 5-7, za trojku 1-6), Vidal 7, Planinić 18 (za trojku 4-4), Fernandez, Teletović, Jasaitis, Singlton 7, Spliter 8, Mikel 4 (za dva 1-6, za trojku 0-3, 7sk), Mekdonald 8 (6sk).

PARTIZAN: Palasio 10 (šut za dva 5-9, za trojku 0-3, 5sk, 4as), Tepić 9 (za dva 1-5, za trojku 1-3, 6sk), Kecman 13 (5sk), Borovnjak, Tripković 8 (za trojku 2-7), Veličković 10 (8sk), Peković 12 (5sk, 3izg), Vitkovac, Đurković, Božić, Milošević, Vraneš 4.

Vujošević: Zaustavili su nas pod košem

Trener Partizana Duško Vujošević potražio je uzroke poraza od Taukeramike u dobroj odbrani španskog tima na centarskim pozicijama, kao i u "praznim minutima" koje su imali njegovi igrači.

"Čestitam Taukeramici na vođstvu od 1:0 u seriji. Igrajući na granici faula, nekada i preko nje, zaustavili su nas pod košem, dok su Planinić, Priđoni i Rakočević pogodili trojke u prelomnim momentima. Da bi se pobeđivalo na ovom nivou, mora da se odigra punih 40 minuta, ne sme da se popusti ni na jedan sekund. Oni su favoriti, ali pokušaćemo da pobedimo na svom parketu, pa ćemo posle videti šta dalje", izjavio je Vujošević na konferenciji za novinare.

Taukeramika je u dvorani Fernando Buesa slavila rezultatom 74:66, a revanš susret četvrtfinala plej-ofa Evrolige na programu je u četvrtak u Beogradu.

Dušan Kecman smatra da je Partizan u utorak propustio veliku šansu da napravi "brejk".

"Nismo igrali onako kako je trebalo za pobedu. Promašajima i izgubljenim loptama olakšali smo posao Taukeramici u ključnim trenucima. Povremeno nam je trebala brža igra, kako bismo postigli nekoliko lakih poena. Ovog puta to nismo uspeli i oni su uspeli da nas iskontrolišu u pozicionom napadu", smatra veteran crno-belih.

Strateg ekipe iz Vitorije, Hrvat Neven Spahija, konstatovao je da je TAU ostvario najubedljiviju pobedu na sve četiri utakmice Evrolige.

"To nam pokazuje da su parovi izjednačeni i da će biti jako teško plasirati se na Fajnal for. Svaki tim je kvalitetan i treba mnogo muke da se dođe do pobede. Mi večeras nismo dobro šutirali, ali smo odigrali odbranu na dovoljno visokom nivou. Mnogi naši igrači su podbacili, zato je važno imati rešenja na klupi. Mislim da je Zoran Planinić bio odličan svih 40 minuta".

Planinić je odao priznanje Partizanu na pruženom otporu, a Vujoševića nazvao "istinskom zvezdom" srpskog tima.

"Vujošević je njihova istinska zvezda, jer on čini da Partizan igra ovako disciplinovano i tvrdo. Volim važne utakmice i nadam se da ćemo uspeti da završimo posao u Beogradu, iako smo svesni da će tamo biti mnogo teže nego u Vitoriji", izjavio je Planinić.