Age : 31
Локација : Skoplje,Makedonija
Registration date : 16.02.2008

"Valjak" preko Hemofarma! Empty
ПорукаНаслов: "Valjak" preko Hemofarma!   "Valjak" preko Hemofarma! Icon_minitimeFri Feb 20 2009, 22:21

"Valjak" preko Hemofarma! V125405p0
Partizan će i posle završnog turnira Kupa Radivoja Koraća ostati nerešiva enigma za košarkaše Hemofarma.

Crno-beli se nalaze na korak od odbrane trofeja, koji su prošle godine osvojili takođe u Nišu, pošto su u prvom polufinalu potvrdili da su za klasu bolji tim od Vrščana - 83:67 (16:25, 23:11, 21:7, 23:24).

Kao u četvrtfinalu protiv Vojvodine, Partizan je protivniku dao četvrtinu "fore".

Hemofarm je u 10. minutu imao čak 13 poena viška (12:25, delimično zahvaljujući tehničkoj greški koju je dobio Duško Vujošević), da bi šampion serijom od 17:2 za samo pet minuta preokrenuo rezultat u svoju korist.

Milenko Tepić je trojkom uz zvuk sirene doneo vođstvo na poluvremenu (39:36) i posle toga više nije bilo dileme po pitanju konačnog ishoda.

Partizan je trojkom Uroša Tripkovića u 32. minutu stigao do maksimalnih 63:43 i završnica je protekla u nezanimljivoj igri - osim što je "plej" Hemofarma Stefan Marković izgubio živce posle nekorektnog poteza Jana Veselog, koji mu je postavio nogu.

Kao i većina timova u domaćoj konkurenciji, Hemofarm je ostao bez rešenja kada je Partizan podigao intenzitet igre u odbrani. Odnos u procentu šuta za dva poena 75:34 sve govori. Još kada se na to doda 11 trojki iz 22 pokušaja beogradskog tima...

Sve poene za "farmaceute" u drugom poluvremenu postigla su samo trojica igrača - Miljan Pavković, koji je bio nepogrešiv van linije od 6,25 metara, Milivoje Božović i pred sam kraj Boris Savović.

MVP utakmice bio je Novica Veličković sa 20 poena, četiri skoka i pet asistencija. Tepić je ubacio 13, a Žarko Rakočević i Petar Božić po 11 poena. Kapiten crno-belih postigao je tri trojke, od toga dve za vreme pomenutog preokreta u drugoj četvrtini.

Božović je dao 21 poen za Hemofarm, Pavković 17, a Marković 12 - sve u prvih 20 minuta.

Partizan će se u subotu od 18 časova boriti za Kup sa pobednikom meča Crvena zvezda - FMP Železnik.