Локација : Sa Malerom i Grobarcetom kod Urosa, cisto na baklave

ПорукаНаслов: --Rukomet--   --Rukomet-- Icon_minitimeSun Feb 17 2008, 21:00

ZuksPFC

Age : 33

ПорукаНаслов: Re: --Rukomet--   --Rukomet-- Icon_minitimeThu Mar 13 2008, 14:28

Partizan konačno do pobede

U derbiju 20. kola rukometne Superlige Srbije, Tarket je savladao Metaloplastiku rezultatom 32:29 dok su takođe pobede zabeležili Partizan Si&Si, Mladost Čelik, Jugović Unimet, Mladost i PKB. U četvrtak se sastaju Crvena zvezda-Kolubara i ORK Niš-Proleter Naftagas.

Bačkopalančani su bili u vođstvu celo prvo poluvreme i na odmor su otšli sa šest golova razlika. Međutim, u drugom delu igre rukometaši Metaloplastike su zaigrali mnogo bolje i uspeli da preokrenu rezultat. U 52. minutu bilo je 26:26 i tada Šapčani ostaju sa dva igrača manje što domaća ekipa koristi i dolazi do dvanaeste bpobede u sezone. Najefikasniji igrač na utakmici bio je Marinko Kekezović (Tarket) sa 11 golova, a izuzetno je dobro branio Vladimir abadžić.

PKB je pobedio u gostima VrbasVital sa 27:34 i tako zadržao drugo mesto na tabeli. Najbolji pojedinac na meču bio je Dejan Pralica koji je postigao devet golova.

Partizan Si&Si je bio bolji od Radničkog sa 36:35 u izuzetno neizvesnoj utakmici. Crno-beli su imali tri gola prednosti dva minuta pred kraj. Kragujevčani su postigli dva gola, smanjili na razliku i čak bili u mogućnosti da izjednače.

Partizan u polufinalu Kupa Srbije

Rukometaši Kolubare, Planinke i Partizan Si&Si plasirali su se u polufinale Petrohemija Kupa Srbije. Meč između Jugović Unimeta i ORK Niša igra se u petak u 19 časova. Crno-beli su savladali Župu ubedljivo sa 30:20 (14:10). Svi igrači Partizana osim Dragana Marjanca postigli su golove pa čak i golman Aleksandar Pejčinović koji se poslednji upisao u listu strelaca. Najefikasniji igrač na meču bio je Radosavljević (Partizan) sa 8 golova.

Kolubara je u Lazarevcu bila bolja od Vojvodine sa 30:25 (15:12). Igrač utakmice bio je golman Kolubare, Dejan Vasić sa 20 odbrana.

Rukometaši Planinke pobedili su u gostima Smederevo u uzbudljivoj utakmici rezultatom 24:23 (15:12).